image

Francie - podmínky cesty a covid opatření

Cesta je možná za určitých podmínek

Prijatá opatrení podléhají castým zmenám. Pred odjezdem sledujte aktuální podmínky pro vstup do destinace i návrat zpet do CR ?na webu Ministerstva zahranicních vecí CR a leteckého dopravce. Za prípadné nesplnení povinností pro vycestování kterýmkoliv z cestujících nenese CK odpovednost.?

Je možné cestovat?

Je možné cestovat?

Cestování do Francie je v období pandemie koronaviru povoleno za splnění určitých podmínek.

Francie od 14. 3. 2022 pozastavuje povinnost předkládání očkovacího pasu pro přístup ke službám tam, kde byl doposud požadován (vybraná ubytování, restaurace, sportovní aktivity včetně lanovek v lyžařských střediscích, muzea, divadla, kina atd.). Bude vyžadován pouze ve zdravotnických zařízeních. Od stejného data již kromě přepravních prostředků (týká se i uzavřených lanovek) a zdravotnických zařízení nebude vyžadováno nošení roušky / respirátoru.

Typ opatření Francie
Je možné cestovat? Ano s výjimkou

Podmínky vstupu

Test

Cestující v rámci států EU (i tranzitující) musí pro vstup do Francie předložit:

  • potvrzení o provedeném očkování (7 dní po druhé vakcíně Pfizer, Moderna, AstraZeneca či 4 týdny po vakcíně Janssen od firmy Johnson & Johnson nebo 7 dní po první dávce vakcíny, pokud osoba prodělala nemoc covid-19) nebo
  • certifikát o prodělání nemoci covid-19 s platností od 11 dne a max. do 180 dnů od pozitivního testu na covid-19 nebo
  • negativní PCR test ne starší než 72h / antigenní test ne starší než 48h

Platí pro všechny osoby od 12 let.

Evropský očkovací certifikát má maximální platnost 9 měsíců od podání poslední dávky základního očkování. 

Formuláře/aplikace

Příjezdový formulář vyplňují pouze cestující (i tranzitující) ze zemí mimo EU.  
Platí pro všechny osoby i děti.

Připravili jsme pro vás návod na vyplnění bezinfekčnosti.

Tranzit

NĚMECKO: cestující z ČR musí při vstupu na území Německa disponovat potvrzením o bezinfekčnosti, tj. platí povinnost předložit potvrzení o testu nebo očkování nebo prodělané infekci SARS-CoV-2 při případné kontrole.  

ŠVÝCARSKO: v případě kontinuálního průjezdu Švýcarskem BEZ JAKÝCHKOLI ZASTÁVEK není třeba vyplňovat příjezdový formulář ani neplatí povinnost testování a karantény. VJEZD DO ZEMĚ JE TRANZITUJÍCÍM UMOŽNĚN.

ITÁLIE: tranzit zůstává povolen bez testu vlastním vozidlem, pokud tento nepřesáhne 36 hodin. I v případě tranzitu vlastním dopravním prostředkem je však třeba vyplnit digitální elektronický formulář.

RAKOUSKO: osoby, které Rakouskem pouze projíždějí, nemusí předkládat negativní test na covid-19, ani osvědčení o očkování nebo o uzdravení z nemoci covid-19, ani se registrovat, pokud průjezd proběhne BEZ ZASTÁVKY (výjimečné přerušení na dobu nezbytně nutnou, např. za účelem návštěvy WC). 

Podmínky návratu

Test

Pro návrat ze zemí EU není pro české občany vyžadováno očkování a ani certifikát.

Více informací se dozvíte na webu Ministerstva zahranicních vecí CR.